Domowa ćwikła

Domowa Ćwikła

Kto nie lubi tego ostrego, zimnego smaku buraczków z chrzanem, który pasuje do bardzo wielu dań 🙂 My z mężem osobiście nie wyobrażamy sobie bez niej pasztetu, aczkolwiek często gości na naszym stole jako surówka do pieczonego kurczaka, czy też wszelkiego rodzaju dań gulaszowych.

Składniki:

  • 6 buraków (te podłużne mają według mnie naprawdę rewelacyjny smak)
  • 1 jabłko
  • chrzan (jeżeli nie masz takiego domowego,to postaraj się kupić sprawdzony)
  • sok z cytryny (około 4 łyżki)
  • sól, pieprz i odrobina cukru do smaku

Buraki gotuj w wodzie aż do miękkości. Trzeba bardzo uważać, aby ich nie rozgotować. Jeżeli nie masz szybkowaru, to niestety trochę to potrwa… Kiedy je odcedzisz i ostygną, obierz je ze skórki i zetrzyj na tarce na drobnych oczkach. Tak samo zetrzyj jabłko.



Potem dopraw szczyptą soli, pieprzu i cukru, wciśnij sok z cytryny i dołóż chrzan – na początek proponuję tak ze 3 czubate łyżeczki, wymieszaj całość i oceń, czy nie są za mdłe. Jak ocenisz, że są za mało ostre, dołóż go więcej (ja użyłam czterech czubatych i wyszły dość łagodne).

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *