Pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

Pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

Jakiś czas temu otrzymałam pojemniki próżniowe marki Dafi. Nigdy wcześniej nie miałam z nimi do czynienia, uważałam ich kupno za zbędny wydatek. W okresie świąt kiedy lodówka była pełna, wyszły wszystkie zalety pojemników.

Zapewne posiadacie różnorodną kolekcję plastikowych pojemników. Ja również wykorzystuje je namiętnie, często przekazując w nich najróżniejsze rzeczy, stąd zdekompletowane zestawy w przeróżnej, kolorowej konfiguracji. Zawsze starałam się szukać maksymalnie dokładnie zamykanych, najlepiej z gumową uszczelką, by przechowywane produkty nie przesiąkały innymi zapachami.

Pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

Zestaw który dostałam składał się z czterech pojemników różnej wielkości. Pierwsze wrażenie estetyczne było bardzo pozytywne, gdyż pojemniki wykonane są z bardzo dobrej jakości plastiku. Często te z mniej regularną fakturą z czasem na stałe nabierają nieciekawego zapachu. Dafi Vacuum przypominają bardziej szklane naczynia, a wieńczy je solidna, bardzo dobrze pasująca pokrywa z air clipami. W większych pojemnikach jest w środku dodatkowo plastikowa kratka, która powoduje, że przechowywana rzecz nie przylega bezpośrednio do dna pojemnika.

Wspomniana pokrywka z air clipami to kluczowa rzecz w pojemnikach, gdyż specjalny zawór pomaga nam w odessaniu ze środka powietrza. Skorzystałam z elektrycznej pompki, ładowanej załączonym zasilaczem. Dafi sprzedaje również tańsze pompki ręczne. W celu otwarcia pojemnika, z którego odessano powietrze, wystarczy zwolnić specjalny klips.

Pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

Co nam daje próżniowe przechowywanie żywności i czy faktycznie pojemniki spełniają swoją reklamowaną rolę?

Produkty żywnościowe zamknięte tak szczelnie w pojemniku nie są narażone na działanie wilgoci i powietrza. Dzięki temu dużo dłużej zachowują swoją świeżość i jakość. Po wsadzeniu produktu do środka pojemnika należy nałożyć równo pokrywkę. W zależności od tego jakiej wielkości pojemnika używamy, różny jest też szacunkowy czas odpompowywania powietrza. Przy manualnej producent zaleca by robić to do oporu. W przypadku elektrycznej: pojemnik 0,5 l max 4 sekundy, 1,3 l 5 sekund, 1,5 l 6 sekund i 2,7 litra maksymalnie 8 sekund.

Pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

Przechowywać w nich można wszystko – od cebuli po łososia. Pojemniki dotarły przed Wielkanocą, więc pierwszy test wykonałam na wędzonkach przyrządzonych przez mojego teścia, czyli na autentycznie wędzonych, aromatycznych wyrobach – boczku, szynce i schabie. W pojemniku próżniowym wylądował również domowy pasztet.

wedlina

Nie lubię odmrażanych wędlin, więc pojemniki spełniły swoją rolę. Przez dłuższy czas wędlina była odpowiednio wilgotna, ładnie pachniała. Świetnie się sprawdzają w przypadku rozkrojonych warzyw czy owoców – nie rozwijają się na nich bakterie tlenowe. Pakuje w nie również ugotowane czy usmażone rzeczy, które będą jedzone np. na kolejny dzień – czy ktoś sobie może pozwolić na luksus codziennego gotowania? 🙂

Po wykorzystaniu pojemniki wygodnie się myje.

Minusy?

Nie próbowałam ręcznej pompki, ale domyślam się, że może być to uciążliwe. Elektryczna jest bardzo wygodna, choć gabarytowo dość spora. Nie ma na niej również żadnego wskaźnika naładowania baterii czy informacji o aktualnym stanie naładowania.

Generalnie produkt z gatunku tych, które raz użyte, będą systematycznie wykorzystywane. W mojej lodówce mają już swoje stałe miejsce 🙂

Tagi: ,

2 komentarze to Pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

  1. Kasia pisze:

    Super pojemniki muszę mieć podobne 🙂

  2. Ela pisze:

    Pojemniki próżniowe są idealne do przechowywania żywności. Wszystko długo utrzymuje świeżość i pozostaje smaczne. Też używam ich i zastanawiam się, jak funkcjonowaliśmy dawniej, kiedy ich nie miałam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *