Barcelona – można się zakochać

Sagrada Familia

Co prawda z kilkudniowego wypadu do Barcelony wróciliśmy już kilkanaście dni temu, jednak w dalszym ciągu chodzę w myślach po miejscowych promenadach i uliczkach. Teraz już wiem, że relacje wielu miłośników katalońskiej stolicy nie są przesadzone, w mieście można się po prostu zakochać.

4 dni wystarczyło, by zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca, a także poczuć klimat miasta. Pozostaje jednak olbrzymia tęsknota i chęć ponownego odwiedzenia tego miasta.

Klimat, ludzie, piękne plaże, zagospodarowanie wybrzeża, wszechobecny ruch i rekreacja.

Promenada w Barcelonie

Świetnie rozplanowany transport miejski, w tym zwłaszcza metro. Prostota i świetne połączenie z każdym punktem miasta.

Metro Barcelona

Barcelona na nogach – leniwi nie wiedzą co tracą. Po Barcelonie chodzi się z wysoko podniesioną głową – piękne kamienice i zdobienia.

Dom z kości

Kuchnia – przerażająca ilość McDonaldów i Burger Kingów na kilometr kwadratowy, ale równie wielka ilość barów tapas i lokalnych, małych knajpek. Jemy relatywnie tanio – menu dnia lub buffet libre – płacisz raz, jesz ile chcesz 🙂

Buffet libre

Buffet libre

Dla chcących samodzielnie przygotować własne jedzenie – La Boqueria – jarmark z przebogatą ofertą mięs, ryb, owoców i warzyw.

La Boqueria

Bardzo czysto. Nie myślałam, że w drugim największym mieście Hiszpanii można tak świetnie skoordynować pracę miejskich służb, zwłaszcza, ze wszędzie można spotkać tłumy turystów.

Polecam wszystkim, zarówno rozrywkowym, jak i nastawiającym się na romantyczny wypad we dwoje czy wycieczkę z dzieckiem.

Ja w Park Guell

Barcelona jeszcze wróci na mojego bloga – trwa proces spisywania dziennika wyprawy, który będzie utrwalony gdzieś w sieci. Póki co zafiniszowała skromna witryna o tegorocznych, rodzinnych wakacjach w Aquis Marine na Kos – http://kos.info.pl.

/edit 21.05.2014

W końcu, po kilku miesiącach, udało się ukończyć naszą relację z wyprawy do Barcelony – http://mybarcelona.pl, zapraszam!

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *